Važna pobjeda Solara: U Mejdanu savladana sarajevska Bosna

Rukometaši Sloboda Solane večeras su u 14. kolu Premijer lige BiH konačno slavili pobjedu. “Solari” su savladali ekipu sarajevske Bosne rezultatom 31:25 i osvojili izuzetno važne bodove koji im omogućavaju nastavak borbe za opstanak.

U odnosu na prethodne domaće utakmice gdje su izabranici Mirze Bulića, lako gubili stečenu prednost i “prosipali” bodove na svom parketu ovaj put mladi sastav Sloboda Solane tokom većeg dijela utakmice čvrsto je držao prednost na svojoj strani. Poluvrijeme je okončano rezultatom 16:14.

U drugom poluvremenu domaći rukometaši demonstrirali su sve ono što su prethodno najavili, požrtvovanje, borbu i želju za pobjedom. Iako su se rukometaši Bosne u prethodnih nekoliko kola znatno pojačali ipak nisu uspjeli da dođu do eventualnog preokreta, na kraju susreta “Solari” su slavili zasluženu pobjedu rezultatom od šest golova razlike. Konačan rezultat za ukupno četvrtu ovosezonsku pobjedu bio je 31:25. (Tuzlanski.ba)