Utorak, 16. Aprila 2024.

Rukometaši Konjuha i Slobode remizirali u Živinicama

Popularno

U okviru 23. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine za muškarce u dvorani u Živinicama odigrao se derbi starih rivala između Konjuha i Slobode.

Utakmimca do posljednjeg trenutka bila je veoma uzbudljiva i rezultatski neizvjesna. Iako su domaći rukometaši imali sjajnu podršku s tribina rukometaši Slobode uspijavaju da okončaju prvo poluvrijeme u svoju korist rezultatom 12:13.

U nastavku utakmice igralo se ”gol za gol” sve do kraja, a domaći su anulirali prednost od jednog gola zaostatka te do pred sami kraj imali i prednost od 25:24. Međutim, tuzlanski rukometaši uspijevaju u posljednjim trenutcima da poravnaju rezultat do konačnih 25:25.

Šansu za pobjedu rukometaši Konjuha su imali u posljednjim sekundama meča kada golman Slobode brani dosuđeni sedmerac, tako da su se na kraju obje ekipe morale zadovoljiti sa po jednim bodom u ovom derbiju.