Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Odlična utakmica na očajnom terenu: Tuzla City zasluženo savladao Borac

Popularno

Fudbaleri Tuzla Cityja sasvim zasluženo su pobijedili Borac u 19. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0 iako rezultat ne oslikava pravo stanje na terenu.

Tuzla City je s mnogo motiva ušao u ovaj meč, cijeli susret obilježila je igra sa mnogo prilika i pravo je čudo što se mreže u više navrata nisu tresle.

U 39. minuti za tim iz Banje Luke nije bilo spasa. Pavlović je odbranio udarac Crnkića, lopta se odbila do Badjija koji je zakucava u mrežu i dovodi svoj tim u vodstvo.

• Odmah na startu drugog poluvremena Maksimović je mogao postići drugi gol za domaći tim, ali mu je lopta otišla preko noge, da bi odmah na drugoj strani šansu imao i Lukić kojeg je zaustavio domaći golman. Iz minuta u minut prilike su se redale a rezutat se nije mijenjao do pred sami kraj susreta.

• Konačnih 2:0 postavio je Crnkić u 89. minuti nakon što je sjajno istrčao kontranapad i mirno savladao Pavlovića za pobjedu svog tima.

Nakon ove pobjede Tuzla City ostaje na sedmoj poziciji na tabeli sa 27 osvojenih bodova, dok je Borac nakon nekompletnog 19. kola još uvijek na trećoj poziciji sa 32 osvojena boda. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)