Liga prvaka: Inter savladao Shakhtar golovima Džeke, Bešiktaš poražen

Popularno

Bh. reprezentativac Edin Džeko postigao je oba gola za Inter u večerašnjoj utakmici Lige prvaka protiv Shakhtara odigranoj u Milanu, javlja Anadolu Agency (AA).

Džeko je postigao golove u 61. i 67. minuti, čime je doveo Inter nadomak nokaut faze Lige prvaka. S novim golovima u dresu milanskog kluba, kapiten reprezentacije BiH stigao je do skora od 50 golova u UEFA-inim takmičenjima.

Inter je trenutno prvi na tabeli grupe “D” s 10 bodova, Real Madrid ima devet, Sheriff Tiraspol šest i Shakhtar Donetsk jedan bod.

• Edin Džeko je proglašen igračem utakmice ‘Player of the match’. Inter dugo vremena nije uspijevao da izbori plasman u knockout fazu takmičenja Lige prvaka. Međutim, ove sezone s Edinom Džekom prema svemu sudeći to im nije problem.

Vezano | Dijamant slomio otpor Shaktara: Raspucani Džeko postigao dva sjajna gola za svega 5 minuta

U okviru grupe “C”, Bešiktaš je u Istanbulu poražen od Ajaxa rezultatom 1:2. Bh. veznjak u dresu domaćeg sastava Miralem Pjanić igrao je do 81. minute.

• Pravdu na ovoj utakmici je dijelio najbolji bh. arbitar Irfan Peljto koji je time ušao u historiju bh. fudbala kao prvi arbitar iz BiH koji je sudio u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju. Peljti su asistirali Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo. Četvrti sudija je bio Miloš Gigović, također iz BiH.

Ajax je vodeći u grupi “C” s 15 bodova, Borussia Dortmund ima šest kao i Sporting dok je Bešiktaš bez bodova.

U terminu od 21:00 na rasporedu su mečevi Atletico Madrid – AC Milan, Club Brugge KV – RB Leipzig, Liverpool – FC Porto, Manchester City – PSG, Sheriff Tiraspol – Real Madrid i Sporting – Borussia Dortmund.