Zidane: Ronaldo je donio razliku za našu pobjedu nad Romom

Uvijek je najvažnija ekipa, ali razliku na terenu za našu pobjedu nad Romom donio je Cristiano Ronaldo, izjavio je Zinedine Zidane, trener Real Madrida, tima koji je u sinoćnjoj prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u Rimu savladao Romu, rezultatom 2:0.

Istakao je da je uoči meča na rimskom stadionu „Olimpico“ posebno razgovarao sa Ronaldom.

Sretan sam zbog njegovog gola jer svi od Ronalda očekuju da postiže golove. Sretan sam i zbog cijele ekipe. Svi su se trudili i čestitam im. Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno teško. No, u drugom poluvremenu puno bolje smo igrali i zasluženo pobijedili“, kazao je Zidane, prenosi Anadolu Agency (AA).

Real je sinoć savladao Romu golovima Ronalda u 57. minutu i Jesea u 86. Revanš susret osmine finala između spomenuta dva kluba igrat će se 8. marta u Madridu.