Vrijedna pobjeda: Golom Ahmetovića fudbaleri Slobode slavili u Bijeljini

U petom kolu BHT Premijer lige BiH prvotimci Slobode uspjeli su na teškom gostovanju savladati  Radnik iz Bijeljine rezultatom 0:1, te nanijeti prvi prvenstveni poraz ekipi Radnika.

• mersudin-ahmetovic-gol
  • U Prvom poluvremenu  gledaoci su mogli gledati prilično izjednačenu igru na obje strane. Veliku radost gostujućim navijačima pred sami kraj prvog poluvremena donio je najefikasniji igrač crveno-crnih u ovoj sezoni. Grešku lijevog  beka domaćih Jakovljevića iskoristio je Mersudin Ahmetović te pogodio za vodstvo Slobode 1:0. Ovim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice crveno-crni uspijevaju čuvati vodstvo. U 67. minuti utakmice glavni sudija, Ilija Živković isključuje igrača domaćih Šećerovića. Do kraja utakmice fudbaleri Slobode propustili su još nekoliko izglednih prilika da povećaju vodstvo ali rezultat se ne mijenja. nakon odigranih 90. minuta, izabranici Husrefa Musemića u Tuzlu zasluženo nose osvojena sva tri boda.

U narednom 6. Kolu ekipa Slobode na Tušnju dočekuje fudbalere Viteza koji su u ovom kolu na domaćem terenu remizirali protiv ekipe Mladosti DK rezultatom 1:1. (Tuzlanski.ba)