Velika pobjeda: Bašić savladao Wawrinku i plasirao se u finale ATP turnira u Sofiji (VIDEO)

Mirza Bašić je lakše od očekivanog došao do pobjede nad Stanislasom Wawrinkom, rezultatom 2:0 u setovima.

U prvom setu oba tenisera su odlično servirala, te je prvi set otišao u tie break, u kojem je bosanskohercegovački teniser imao više koncentracije protiv favorizovanog protivnika.

Drugi set je ipak drugačije završen, oba tenisera su izgubila po jednu servu, ali na kraju Mirza Bašić uz veliku borbu i napore, osvaja drugi set protiv 15. igrača na ATP listi, te se ovom pobjedom plasirao u finale turnira u Sofiji.

Mirza Bašić će u finalu igrati protiv Copila, koji je trenutno na 93. mjestu na ATP listi.

Mirza Bašić – Stanislas Wawrinka 2:0 – 7:6; 6:4.