Utorak, 23. Aprila 2024.

Novak Đoković ubjedljivom pobjedom protiv Federera izborio finale Australian Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u finale prvog Grand Slama, Australian Opena i to pobjedom protiv Švicarca Rogera Federera rezultatom 3:0 po setovima.

Švicarac je sjajno otvorio meč i poveo sa 4:1 da bi u devetom gemu servirao za prvi set, no Đoković se uspio vratiti i odvesti set u tie break gdje je Srbin bio uspješniji i poveo sa 1:0 u setovima.

Đoković je u drugom gemu drugog seta imao dvije brejk šanse koje nije iskoristio, ali zato jeste u desetom gemu prvu set loptu i tako udvostručio svoju prednost.

Srbin je nastavio sa sjajnom igrom i u trećem setu, pa je u šestom gemu došao do brejka kojeg je zadržao do kraja, te se plasirao u veliko finale.

U finalu ga očekuje bolji iz drugog polufinala u kojem se sastaju Alexander Zverev i Dominic Thiem. Taj susret se igra sutra.

Roger Federer (Švicarska) – Novak Đoković (Srbija) 0:3 (6:7 (1), 4:6, 3:6)