Nakon tri sata igre: Odlični Džumhur slavio u prvom kolu Wimbledona

Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo Wimbledona pobjedom nad favorizovanim Amerikancem Denisom Kudlom. Rezultat je bio 3:2 (7:6, 7:5, 2:6, 1:6, 6:3) za najboljeg bh. tenisera. Džumhur je ostvario veliku pobjedu nad Denisom Kudlom i po prvi put u karijeri se plasirao u drugo kolo Wimbledona.

Bio je to do kraja potpuno otvoren i neizvjestan meč, a Amerikanac je bio na pragu velikog preokreta. Džumhur je vodio s 2:0 i činilo se da će to biti lagan meč. Vratio se Amerikanac i odradio dva izuzetna seta i meč je ponovo bio na početku. Ali, ponovo se tada razigrao Sarajlija, počeo pogađati sjajno i pokrivati svaki ugao terena pa je uspjeh bio neminovan.

U petom, odlučujućem setu, Džumhur je potpuno pronašao svoju igru najavivši veliki povratak u pravu formu.

Protivnik u narednoj rundi bit će mu 81. igrač svijeta Pierre-Hugues Herbert. On je danas načinio veliko iznenađenje savladavši Nijemca Philippa Kohlschreibera.

Wimbledon 1. kolo: Damir Džumhur – Denis Kudla 7-6(5), 7-5, 2-6, 1-6, 6-3