Mlade teniserke Slobode zabilježile vrijedne rezultate i zapažen uspjeh

Na terenima Teniske Akademije “Gabeljić” odigrano prvenstvo Bosne i Hercegovine za juniorke do 18 godina starosti. Učešće na turniru uzelo je čatrnaest juniorki iz Banja Luke, Tuzle, Zenice i Sarajeva.

Prvo mjesto osvojila je tuzlanka Ena Baltić koja je u finalu pobijedila sarajku Miu Popović rezultatom 6/0, 6/0.

Rezultati polufinalnih mečeva:

Ena Baltić – Emina Lagarija 6/1, 6/0

Mia Popović – Sarah Ibrahimagić 6/4, 6/3

Ena Baltić pobjednica je državnog prvenstva BiH za juniorke U18.

• Ovo je prvo “ljetno” juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine u 2021 godini, te se u narednih mjesec dana očekuju održavanja prvenstva Bosne i Hercegovine i u drugim juniorskim kategorijama kako slijedi:

Prvenstvo BiH U14 29.05-31.05.2021 (juniori/ke)

Prvenstvo BiH U12 05.06-07.06 2021 (juniori/ke)

Prvenstvo BiH U16 05.06-07.06 2021 (juniori/ke)

Prvenstvo BiH U18 19.06- 21.06 2021 (juniori)

• Na turniru u Banja luci do 14 godine održan je memorijal Draška Ercega, od 22.05 do 24.05. Gdje je igračica Henna Kadić ,bez izgubljenog seta osvojila prvo mjesto. (Tuzlanski.ba)