Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Fenomenalni Čilić razbio Medvedeva i plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa

Hrvatski tensier Marin Čilić (ATP: 23) plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa nakon što je za nešto više od sat i po igre razbio drugog igrača svijeta Daniila Medvedeva sa 3:0 u setovima (6:2, 6:3, 6:2).

Iako je prvi set, koji je otišao na stranu Čilića 6:2, dao naslutiti šta bi se moglo desiti, malo ko je mogao očekivati da će 33-godišnji teniser rođen u Međugorju tako dominirati.

Pogađao je iz svih pozicija, dok je Medvedev istovremeno bio neprepoznatljiv i Čilić je u preostala dva seta sa 6:3 i 6.2 završio posao, nanijevši Rusu jedan od najtežih poraza u karijeri.

Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv još jednog Rusa Andreja Rubljova koji je dalje prošao nakon što mu je meč osmine finala pri rezultatu 1:1 u setovima zbog povrede koljena predao Italijan Jannik Sinner.

• U četvrtfinale u ženskoj konkurenciji plasirala se i najbolja svjetska teniserka Iga Swiatek nakon pobjede u tri seta, 6:7(5), 6:0, 6:2 protiv Kineskinje Qinwen Zheng.

Swiatek je tako stigla do 32. uzastopne pobjede na Touru, a ovo je bio prvi set koji je izgubila u Parizu.