Džumhur savladao Mullera za polufinale Challengera u Bloisu

Džumhur se nakon velike drame plasirao u polufinale turnira u Bloisu.

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur, 94. igrač na ATP listi, pobjedom (6:2, 6:7,6:4) nad domaćim teniserom Alexandrom Mullerom (327. ATP), plasirao se u polufinalu na 43.000 eura vrijednom ATP Challenger turniru u francuskom Bloisu.

Naš teniser se polufinale plasirao poslije velike drame u trećem setu, gdje se čak tri navrata morao vraćati u meč.

Nakon što je dobio prvi set sa 6:2, Džumhur je drugi izgubio u tie-breaku, a u trećem je imao zaostatak od 0:3 i 3:4, ali je maestralno završnicom uspio izboriti plasman u polufinale koje je na rasporedu sutra.

Sarajlija je uspio prvo da vrati break na 2:3, ali je odmah izgubio svoj servis. Uzvratio je istom mjerom na 3:4, ali niko nije očekivao da će vrhunskom igrom u finišu doći do pobjede.

Damir je osvojio zaredom tri gema, dva na svoj servis, a ključni break je napravio pri rezultatu 4:4, nakon čega je meč rutinski priveo kraju.

Džumhur će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Laksonen – Rola, koji počinje u 13.30 sati. (Tuzlanski.ba)