Njemački teniser Alexander Zverev prošao je u finale Australian Opena nakon što mu je Novak Đoković predao polufinalni meč poslije završenog prvog seta.

Prvi set trajao je sat i 21 minutu, a oba tenisera su pružila odličnu igru, sigurno čuvajući svoje servise, sve do odlučujućeg tie-breaka.
U 13. gemu prvog seta, Đokovićev servis je popustio u ključnom trenutku, pri 12. poenu, što je Zverev iskoristio da napravi break i osvoji set rezultatom 7:6(5).
Nakon završenog seta, Đoković je prišao Zverevu, čestitao mu na pobjedi i zvanično se povukao s turnira zbog povrede.
"Učinio sam sve što sam mogao da se nosim s povredom mišića koju sam imao, ali na kraju prvog seta počeo sam osjećati sve više i više boli, što je postao previše za izdržati", kazao je Đoković.
Podsjećamo, Đoković je povrijedio butni mišić lijeve noge u četvrtfinalu protiv Carlosa Alcaraza.
"Novak Đoković je neko ko je ovom sportu dao apsolutno sve tokom posljednjih 20 godina svog života," izjavio je Zverev.
"Osvojio je ovaj turnir s povredom trbušnog mišića, a zatim i s povredom zadnje lože, tako da, ako ne može nastaviti ovaj meč, onda stvarno ne može nastaviti", dodao je.
Zverev će u finalu u nedjelju igrati protiv Jannika Sinnera ili Bena Sheltona koji će svoj meč igrati danas u 9:30 sati.