Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australian Opena nakon što je danas savladao Portugalca Jaimea Fariju sa 3:1, po setovima 6:1, 6:7, 6:3 i 6:2.

Đoković savladao Portugalca za treće kolo Australian Opena
Foto: Australian Open | Instagram | Novak Đoković

Iako je ponovo izgubio set Novak Đoković je bez problema ostvario plasman u narednu rundu Australian Opena. Portugalac Jaime Faria je bio lagan zalogaj za starog lisca.

Snagu je Novak pokazao već u prvom setu. Ostavio je Fariju bez šanse i za pola sata igre je dobio set sa 6:1.

Portugalac je uzvratio u drugom setu kada s(p)retno dolazi do izjednačenja (7:6).

Srpski teniser u ostatku meča ne ostavlja previše nade za Portugalca. Treći set dobija sa 6:3, četvrti sa 6:2 i Đoković prolazi u treće kolo.

Tamo ga čeka ozbiljniji izazov od Farije. To je 25. teniser svijeta Tomas Machac iz Češke koji je nakon velike borbe s 3:2 pobijedio Reilyja Opelku.

Podsjetimo, upravo je Opelka prije 10-ak dana savladao Đokovića na turniru u Brisbaneu i sigurno da će Machac dobro proučiti taj meč.