Utorak, 23. Aprila 2024.

Đoković neočekivano ispao od 123. tenisera svijeta na turniru u Dubaiju

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković senzacionalno je poražen od od Čeha Jirija Veselog (ATP:123) u četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 7:6).

Vesely je već od početka pokazao da će ovo biti njegov dan i susret je otvorio breakom. Đoković je uzvratio u četvrtom gemu, ali raspoloženi Čeh je u sedmom gemu oduzeo servis Đokoviću po drugi put i sigurnim servisima završio je prvi set sa 6:4.

U drugom setu igralo se gem za gem i oba tenisera su držala svoj servis sve do sedmog seta.

Tada je Vesely napravio break za vodstvo 4:3, ali ni Đoković se nije predavao. Na servis Čeha za pobjedu konačno je iskoristio treću break loptu, te je izjednačio na 5:5.

Ipak, Vesely je bio maestralan i ovo je jednostavno bio njegov dan. Uslijedio je tiebreak u drugom setu u kojem je Čeh bio bolji sa 7:4 i ostvario je najveću pobjedu u karijeri.