Đoković najbogatiji teniser ikada, osvajanjem Roland Garrosa povećan bankovni račun

Srbijanski teniser Novak Đoković osvojio je 19. naslov pobjednika Grand Slam turnira. On je u finalu Roland Garrosa savladao Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 3:2 u setovima, a osim što je stigao do nove titule, trijumfom u Parizu povećao je i rekordnu zaradu ostvarenu tokom karijere.

Naime, za osvajanje Roland Garrosa najbolji teniser svijeta dobio je 1,4 miliona eura, čime je od nagradnih fondova na turnirima na kojima je nastupao do sada, inkasirao vrtoglavih 123.688.000 eura, te je ne računajući sponzore i sve ostale prihode najbogatiji teniser u historiji.

Roger Federer je na drugom mjestu sa zarađenih 107.512.000 eura, a Rafael Nadal na trećem se može pohvaliti zaradom od 103.165.000 eura.

Što se tiče teniserki, najviše je zaradila Amerikanka Serena Williams – 78.000.300 eura.

Inače, Novaku je to bio drugi naslov pobjednika pariškog Grand Slam turnira, koji je ranije osvojio 2016. godine. Đoković je prišao Rafaelu Nadalu i Rogeru Federeu na samo jednu osvojenu Grand Slam titulu zaostatka, budući da Španac i Švicarac imaju po 20 najvećih teniskih trofeja.