Danijal Muminović iz TK Sloboda pobjednik dvoranskog juniorskog prvenstva BiH do 16. godina

U Banja Luci je od 17.02. do 19.02. održano Dvoransko prvenstvo Bosne i Hercegovine u kategoriji juniorki i juniora do 16. godina.

Tenis klub “Borac” je bio domačin turnira  za juniorke do 16.godina, dok je Tenis klub “Elit” ugostio juniore u istoj starosnoj kategoriji. Više od 50 takmičara iz cijele Bosne i Hercegovine učestvovalo je na prvom ovogodišnjem turniru u kategoriji takmičara do 16.godina.

U izuzetnim uslovima i veoma dobroj atmosferi Dvoransko prvenstvo je osvojio Danijal Muminović iz TK Sloboda, savladavši drugoplasiranog Dražena Petrovića rezultatom 6:4 6:4. Treće mjesto je zauzeo također član tuzlanske Slobode Berin Kikanović.

Kod juniorki titulu državne prvakinje Bosne i Hercegovine osvojila je Amila Jusufbegović iz Sarajeva, pobijedivši u finalu banjalučanku Saru Mikaču razultatom 6/4, 6/3. (Tuzlanski.ba)