ATP turnir 500: Džumhur poražen od Hassea u četvrtfinalu Dubaija

U četvrtfinalu ATP turnira iz Serije 500 u Dubaiju Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser poražen je od Robin Hassea, javlja Anadolu Agency (AA).

Holanđanin je slavio u odličnom meču, koji je trajao sat i 52 minuta, sa 2:1 u setovima.

Hasse je prvi set riješio u svoju korist za svega 25 minuta, rezultatom 6:2 u gemovima.

U drugom, daleko zanimljivijem, Džumhur je zaigrao odlično i nakon breaka stekao prednost 4:1. Međutim, Hasse je potom uspio dobiti tri gema zaredom i činilo se da je 66. igrač sa ATP rang liste pred pobjedom. Ipak, Džumhur je potom ubacio u brzinu više, poradio na koncentraciji i dobio gem na svoj, ali i protivnikom servis za 6:4, odnosno 1:1 u setovima.

Na startu trećeg seta oba tenisera su dobila gemove na protivnikov servis, te je nastavljena igra ”živaca”. I u trećem gemu dogodio se break, na Džumhurovu žalost. Ispostavilo se presudnim, jer do kraja meča svako je osvajao gem na svoj servis (6:4), u setu koji je trajao 47 minuta.

U polufinalu Hasse igrat će protiv pobjednika meča Fernanado Verdasco (Španija) – Gael Monfils (Francuska).