Sloboda na Tušnju zasluženo savladala Iskru rezultatom 3:1 (FOTO/VIDEO)

U okviru 28. Kolu Prve lige FBiH fudbaleri Slobode na Tušnju savladali su Iskru iz Bugojna rezultatom 3:1 i na taj način napravili još jedan korak ka plasmanu u Premijer Ligu.

Početak utakmice na Tušnju obilježila je jaka kiša a gosti iz Bugojna poveli su preko Salkića već u 13. minuti susreta. Odmah nakon vodstva Bugjanaca crveno-crni su poravnali rezultat, golom Salihovića u 15. minuti, a već u 25. minuti Huseinbašić iz slobodnjaka s 20-ak metara vara golmana Iskre, lopta je zakačila živi zid i bilo je to 2:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku nekoliko izglednih šansi za Slobodu a u 86. minuti Haris Redžepi postiže pogodak za konačnih 3:1. Pobjeda kojom su fudbaleri Slobode načinili još jedan važan korak do ostvarenja konačnog cilja, plasmana u Premijer ligu.

Tokom svih 90. minuta pjesma Slobodinih navijača sa Sjeverne tribine nije prestajala, pa je i u ovom susretu Sloboda imala sjajnu podršku.

U narednom kolu izabranici Ćire Blaževića gostuju u Srebreniku kod ekipe Gradine. (Tuzlanski.ba)

Ključne riječi: , , , , ,