U uzbudljivoj završnici rukometaši BiH poraženi od Njemačke

Rukometna selekcija BiH danas je od 16,10 sati u Bugojnu odigrala meč petog kola grupe 2 kvalifiakcija za EURO 2022 protiv Njemačke koja je slavila pobjedu rezultatom 26:24.

Izabranici Ivice Obrvana su igrali veoma dobro u prvom poluvremenu, a nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 15:15.

BiH je 20-ak minuta prije kraja imala i prednost od jednog gola, ali su Nijemci do kraja preokrenuli rezultat u svoju korist i u dramatičnom finišu stigli do pobjede.

Naša reprezentacija je u posljednjoj minuti imala napada za neriješen rezultat, ali golman gostiju je odbranio udarac Hercega, da bi u zadnjem napadu Njemačka zabila još jedan gol i slavila sa dva gola ralzike.

Najefikasniji u našem timu bio je Josip Perić sa pet golova, a Alen Ovčina je dodao četiri. U Njemačkoj je briljirao Schiller sa 10 golova.

Njemačka je trenutno prva u grupi sa maksimalnih 10 bodova i već je osigurala nastupa na prvenstvu, naša reprezentacija je druga sa četiri boda, dok Estonija i Austrija imaju po dva boda.

Večeras se od 18,30 sati igra drugi meč naše grupe između Estonije i Austrije.

BiH će 2. maja u Grazu od 18,00 sati protiv Austrije igrati utakmicu posljednjeg šestog kola kvalifikacija za EURO.