U uzbudljivoj završnici rukometaši BiH poraženi od Austrije (FOTO/VIDEO)

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Sarajevu u susretu drugog kola grupe 3 kvalifikacija za EP od Austrije rezultatom 22:23.

Izbranici Bilala Šumana su imali prednost u prvom poluvremenu od 11:9, ali su u nastavku odigrali veoma loše i ostali bez bodova. Austriju su do pobjede predvodili Weber sa šest te Santos sa pet golova.

Najefikasniji u našem timu bili su Tarabochia i Vegar sa po pet postignutih golova. Ovo je drugi poraz bh. rukometaša u ovim kvalifikacijama i trenutno su posljednji u grupi bez osvojenog boda.

Španija je jučer u okviru naše grupe deklasirala Finsku u gostima i učvrstila se na prvom mjestu. Kvalifikacije se nastavljaju u martu 2017. godine, kada bh. tim igra dva susreta protiv Finske. (Tuzlanski.ba)