Titulu jesenjeg prvaka, Solari porazom prepustili ekipi Kaknja

Rukometaši Sloboda Solane u prošlom kolu su uspjeli savladati do tada neporaženu ekipu Gračanice, što im je otvorilo vrata da pobjedom protiv drugog najozbiljnijeg konkurenta za povratak u društvo najboljih, osvoje jesenju titulu.

U maloj dvorani SKPC Mejdan, Solari su propustili priliku da protiv Kaknja potvrde izuzetno vrijednu pobjedu protiv Gračanice i da osvoje jesenju titulu u Prvoj ligi Federacije BiH.

Tokom najvećeg dijela susreta Kakanjci su imali prednost, na poluvrijeme gosti odlaze sa dva gola prednosti na svom kontu (12:14).

U nastavku su gosti imali pod kontrolom i igru i rezultat i njihova pobjeda je zaslužena. Uspjeli su nametnuti svoj stil igre i preko rasploženih krila Dragana Martinovića (6) i Milana Glumičića (4), te srednjeg beka Amera Denje (5) realizirati izrađene prilike za konačan rezultat 24:25 i titulu jesenjeg prvaka.

Sloboda Solana – Kakanj 24:25 (12:14)

Dvorana Mejdan u Tuzli. Gledalaca oko 1000. Sudije: Dino Đerzić i Elvir Korjenić (oba Sarajevo). Delegat: Mevludin Šabić (Gračanica).

SLOBODA SOLANA: Sabljić, Bešić, Sarić, Hakrić, M.Čardžić, Husejnović 1, Cerić 5, Jusufović, N.Čardžić 9, Salihović, Dautović, Sarajlić, Sejdinović 1, Hamzabegović 5, Halilbašić, Hadžiomerović 3. Trener: Mirza Bulić.

KAKANJ: Čutura, Čehajić, Grab 3, Glumičić 4, Bjelopoljak 1, Purić 4, Amitović, Sužanj, Zahirović, Martinović 6, Đuhera 2, Bašić, Denjo 5. Trener: Nedžad Zaimović.