Srijeda, 24. Aprila 2024.

Švedska pobijedila Hrvatsku i donijela Srbiji plasman u drugi krug

Rukometna reprezentacija Hrvatske je u Spaladium Areni u Splitu u posljednjoj utakmici u grupi “A” na Evropskom prvenstvu poražena od selekcije Švedske rezultatom 35:31, javlja Anadolu Agency (AA).

Šveđani su od početka krenuli vrlo agresivno te su na kraju prvog poluvremena već imali značajnu prednost od 17:12.

U nastavku su uspjeli sačuvati stečenu prednost te slaviti s konačnih 35:31, čime su izborili i plasman u naredni krug takmičenja.

Pobjedom Švedske i selekcija Srbije se plasirala među 12 najboljih ovog Evropskog prvenstva.

Hrvatska je pak upisala prvi poraz na rukometnom Euru 2018.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Lagergren sa šest golova, dok je kod Hrvatske Čupić postigao sedam.

Plasman iz ove grupe dalje su izborili Hrvatska, Švedska i Srbija, dok se Island oprostio od takmičenja.

U okviru grupe “B”, Norveška je savladala Austriju sa 39:28. Plasman u naredni krug iz ove grupe izborili su Francuska, Norveška i Bjelorusija, dok je Austrija već u ovoj fazi završila takmičenje.

Ključne riječi: , , , ,