Rukometašice tuzlanskog Jedinstva u Mejdanu bolje od Jedinstva iz Brčkog

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH za rukometašice, u dvorani Mejdan u Tuzli domaće Jedinstvo pobijedilo je Jedinstvo iz Brčkog rezultatom 36:30 (17:14).

Pobjedom je svoj prvi službeni nastup u ulozi trenera obilježio Danijel Sabljić.

Ovim trijumfom Jedinstvo je steklo osjetnu prednost pred uzvratni susret, s velikim šansama da se plasira na završni turnir ovog takmičenja.

Nakon dosta izjednačene igre u prvom poluvremenu, domaće igračice u nastavku su potpuno dominirale. Na golu je vrlo dobro branila Ivana Rajković, kojoj su suigračice prije utakmice uručile prigodne darove za rođendan.

Na krilima povratnice Dejane Kulić i Matee Šumelj, domaći sastav je desetak minuta prije kraja imao devet golova prednosti, da bi u finišu Brčanke uspjele ublažiti poraz.

U pobjedničkom sastavu 12 golova postigla je Dejana Kulić, deset puta u strijelce se upisala Matea Šumelj, a šest puta Zorana Miličević.

U ekipi Jedinstva iz Brčkog 12 golova postigla je Sanja Katić, a pet Marijana Sorak.

Uzvratni susret igra se iduće subote u Brčkom. (Fena)