Rukometašice Jedinstva nanijele prvi poraz ekipi Izviđača iz Ljubuškog

U derbiju 16. kola Premijer lige BiH, sinoć su u Tuzli rukometašice Jedinstva pobijedile ekipu Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 26:25 (11:11), nanijevši im prvi poraz u drugom dijelu sezone.

Gošće su sredinom prvog poluvremena vodile 5:9, ali je poluvrijeme završeno rezultatom 11:11. Na krilima golmanice Have Huskić, koja je upisala 15 odbrana, Tuzlanke su u 48. minuti povele sa 22:15. Potom su u napadu napravile nekoliko tehničkih pogrešaka, pa su se Ljubušanke vratile u igru, a u 29. minuti golom Anje Tambić uspjele su izjednačiti rezultat na 25:25.

Tridesetak sekundi prije kraja susreta Indira Horozović je postigla pogodak, a nakon toga domaće igračice uspjele su se odbraniti i zasluženo su pobijedile.

U ekipi Jedinstva najviše golova postigle su Indira Horozović – 9, Admira Zvekić – 6 i Marijana Sorak – 5. U ekipi Izviđača Marija Boras je postigla 10 golova, a Dea Vuković 4. (Foto FENA/Miroslav Petrović)