Utorak, 16. Aprila 2024.

Rukometašice Jedinstva fantastičnim golom u zadnjoj sekundi do pirove pobjede nad PAOK-om

Popularno

Rukometašice Jedinstva AR su večeras u okviru Challenge kupa savladale ekipu PAOK-a iz Soluna rezultatom 31:30.

Rukometašice Jedinstva AR su u Mejdanu pokušale stići visokih sedam razlike iz prvog susreta u Solunu. Prvo poluvrijeme donijelo je tvrdu utakmicu, te se na odmor otišlo rezultatom 16:15. Efikasna utakmica nastavila se u drugom poluvremenu, a deset minuta prije kraja Jedinstvo je imalo tri gola prednosti i činilo se kako će naš predstavnik stići do velikog trijumfa i plasmana u naredni krug Challeng kupa.

Snažna odbrana PAOK-a uspjela je obraniti napade Jedinstva i do kraja održati rezultat u svoju korist. U posljednjoj minuti Jedinstvo je krenulo u napad za pobjedu. Prekršaj u zadnjoj sekundi susreta donio je deveterac za Jedinstvo, kojeg realizuje Marijana Sorak za veliko slavlje navijača na tribinama. Ovo je prva pobjeda ženskog rukometnog kluba u evropskim takmičenjima od 2013. godine. (A.P. | Tuzlanski.ba)