Četvrtak, 28. Marta 2024.

Rukometaši Slobode ubjedljivom pobjedom protiv Sloge izborili plasman u završnicu Kupa BiH

Nakon poraza u Doboju rezultatom 31:29 rukometaši Slobode su u revanšu odigrali odličan susret i zabilježili pobjedu rezultatom 36:28.

Da su izabranici Davora Kadića ozbiljno shvatili zadatak koji je pred njih postavljen pokazalo je prvih 30 minuta susreta kada je rezultat na semaforu glasio 20:14.

• U nastavku nije bilo popuštanja tempa pa Ovčina, Bečić, Suhonjić, Klis i društvo nisu niti jednog trenutka doveli u pitanje pobjedu koja bi omogućila završnicu Kupa BiH i mogućnost odbrane prošlogodišnje titule koja je doputovala u grad soli.

Bolji od ostalih u redovima Slobode bili su Anes Bečić 9, Edin Klis 8, Emir Suhonjić i Alen Ovčina po 6 kao i izvrsni golman Stojanović.

Najefikasniji u redovima gostiju bili su Vlado Stanković 7, Marko Perović 6, te Arsenije Bubić 5 golova.

• Osim Slobode na “final four” su se plasirale i ekipe Izviđača, CO Gračanice i Vogošće PH. (Tuzlanski.ba)