Rukometaši Slobode u velikoj dvorani SKPC Mejdana savladali su ekipu Kosovskog Kastriotija te izborili plasman dalje u okviru EHF evropskog kupa.

Rukometaši Slobode u Mejdanu savladali Kastrioti za nastavak evropskog puta

Crveno-crni su prošli vikend odigrali utakmicu na Kosovu gdje su poraženi sa 30:29 a večeras su u Mejdanu dostigli zaostatak i pobjedom rezultatom 32:28 izborili prolazak dalje.

Iako u redovima Slobode nisu mogli računati na povrijeđene Kneževića, Lukića i Karahodžića izuzetno mladi tim (prosjek godina 20) odigrao je odličan susret a borba i požrtvovanost su se na kraju i isplatili.

Prvo poluvrijeme je okončano vodstvom gostiju 13:15 pa je izazov za domaće rukometaše bio znatno veći u nastavku.

Ipak na krilima sjajnog golmana Brkića, zatim Čolakovića Ivanića, Rustamova, Ombaše i uz sjajnu podršku sa tribina crveno-crni uspjevaju dostići željeni rezultat koji im je omogućio nastavak evropskog takmičenja u drugom EHF kupa gdje će snagu odmjeriti sa švicarskim Winterthurom.