Rukometaši Slobode u Bugojnu deklasirali Iskru

Rukometaši Slobode nastavili su sa odličnim igrama u nastavku prvenstva.

Večeras su u Bugojnu, u 19. kolu Premijer lige BiH, deklasirali Iskru rezultatom 42:27 (19:12).

Tako su rukometaši Slobode nastavili niz od šest uzastopnih pobjeda, ostvarivši, ujedno, maksimalan učinak u prqva četiri kola drugog dijela prvenstva.

Od 5. minute, kada su poveli 3:4, gosti nisu ispuštali vodstvo. Igrali su sjajno u odbrani, pa su pretkraj poluvremena poveli 10:18.

Nastavak je protekao potpuno u znaku crveno-crnih koji su “otplesali” igru kakva se rijetko viđa, ujedno sjajno najavivši derbi 20. kola kada u Mejdan dolazi vodeći Izviđač.

Strijelci za Slobodu:

Čičkušić 8, Mišetić i Buljina po 6, Bečić 5, Đukić 4, Mehinagić i Suhonjić po 3, Dragičević i Skopljak po 2 gola, dok su po jedan postigli Vujović, Pavlak i Georgijevski.

Kod domaćih bolji od ostalih bili su Todorović koji je postigao 6 i Kondić 4 gola.