Rukometaši Slobode sezonu otvorili pobjedom u Sanskom Mostu

Rukometni klub Sloboda Tuzla gostovao je večeras u Sanskom Mostu gdje su odigrali svoju prvu utakmicu Prve lige FBiH, grupa Sjever, protiv Rukometnog kluba Sana 7.

Na prvo poluvrijeme naša ekipa otišla je sa rezultatom 21:13. Dobru partiju ekipa Slobode pružila je i u drugom poluvremenu osiguravši tako svoju prvu pobjedu u grupi Sjever Prve lige FBiH i to rezultatom 47:26.

Najefikasniji igrači našeg tima bili su Davor Kadić koji je postigao 11 pogodaka, zatim Kerim Torlaković 7 i Edin Cerić 6 pogodaka. U ekipi RK Sana 7 najviše pogodaka su postigli Nail Selman 8, Rifat Musić i Haris Dugonjić po četiri pogotka.

Sastav ekipe RK Sloboda Tuzla: Davor Kadić, Arnad Hamzić, Zdravko Čajić, Dino Mehić, Adi Omeragić, Eldin Hajdarević, Edin Cerić, Admir Kišić, Harun Hamzabegović, Kerim Torlaković, Enes Skopljak, Daniel Sabljić, Redžo Kahrić, Bakir Hajdarević, Benjamin Hrustić i Semir Memić.

Rezultati 1. kola:

ZENICA: Čelik – Gradačac 45:25 (20:13), TEŠANJ: Bosna TS – Čelik Junior 28:38 (15:20), KAKANJ: Kakanj – Žepče 35:31 (18:12), LUKAVAC: Lukavac – Rudar 31:20 (16:10), VISOKO: Bosna II – Krivaja 28:29 (11:17), SANSKI MOST: Sana 7 – Sloboda 26:47 (13:21).