Petak, 29. Marta 2024.

Rukometaši Slobode se porazom od Gračanice oprostili od Kupa BiH

Rukometaši Gračanice plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su večeras u dvorani Luke u Gračanici, u uzvratnom susretu osmine finala, pobijedili tuzlansku Slobodu rezultatom 28:24 (12:15).

Tuzlaci su vrlo dobro kontrolisali igru u prvom poluvremenu i taj dio susreta riješili su u svoju korist s tri gola prednosti.

U nastavku utakmice domaći su za deset minuta serijom 5-1 prešli u vodstvo (17:16), a prvi put su anulirali prednost Slobode iz prve utakmice u 54. minuti kada su poveli 25:22.

Na kraju je završilo rezultatom 28:24 što je Gračanlije odvelo u četvrtfinale Kupa BiH.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Dino Hamidović sa 10, Dušan Živanovi sa 5, te Harun Đulić sa 4 gola.

U redovima Slobode Arnad Hamzić je postigao 10, a Davor Kadić 7 golova.

U prvoj utakmici u Tuzli prije sedam dana Sloboda je pobijedila Gračanicu s 22:20. (Fena)