Rukometaši Slobode s dvadeset razlike pobijedili Rudar iz Banovića

Rukometaši Slobode danas su u Mejdanu u okviru 17. kola Prve lige FBiH ugostili ekipu Omladinskog rukometnog kluba Rudar iz Banovića.

Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 22:10, a nakon 60 minuta slavili su domaći i to ubjedljivim rezultatom 41:21.

Pogotke za Slobodu postigli su Aleksandar Vujnić (8), Enes Skopljak (6), Davor Kadić i Edin Cerić po pet, Emir Suhonjić i Semir Memić četiri, Bakir Pirić i Admir Kišić dva, dok su po jedan pogodak postigli Darko Ilić, Amer Denjo, Arnad Hamzić, Mirza Jusufović i Ermin Jusić.

U suparničkoj ekipi pogotke su postigli Nermin Čamdžić i Dino Sarić pet, Kemal Pozderac, Amer Avdić, Bakir Jahić i Smajo Zejnilagić te po jedan pogodak postigli su Jasmin Demirović, Denis Nurkić i Mahir Salihović.

Novom pobjedom rukometaši Slobode preuzeli su lidersku poziciju na tabali te napravili još jedan važan korak ka povratku ekipe u elitni rang rukometnog takmičenja Bosne i Hercegovine