Rukometaši Slobode poraženi od Vogošće u polufinalu Kupa BiH

U sportskoj dvorani Amel Bečković odigirana je prva polufunalna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine između rukometnih klubova Vogošće i Slobode.

U utakmici u kojoj nije bilo mnogo neizvjesnosti slavila je domaća ekipa rezultatom 30:24, te je izborila poziciju prvog finaliste ovogodišnjeg rukometnog Kupa BiH.

Tokom susreta, ekipa Vogošće je imala ubjedljivu prednost.

U prvom poluvremenu domaći su vodili sedam razlike (16:9), dok su u drugom poluvremenu igrači Slobode bezuspješno pokušavali sustići veliki rezultatski zaostatak.

Tuzlaci ovim porazom nažalost neće biti u mogućnosti osvojiti još jednu titulu osvajača Kupa BiH.

Podsjećamo Sloboda je prvenstvo okončala na četvrtom mjestu sa 39 bodova čime su stekli upravo učešča u EHF takmičenjima.

Nakon ove utakmice, na rasporedu je još jedan susret, a sastaju se ekipe Hercegovine i Izviđača. (Tuzlanski.ba)