Rukometaši Slobode poraženi i u uzvratnom susretu EHF Cupa od Olympiacosa

Rukometaši Olympiacosa plasirali su se u narednu rundu EHF European Cupa, nakon što su večeras u uzvratnom susretu 2. kola, u Mejdanu pobijedili Slobodu rezultatom 27:19 (12:11) dok je ukupan rezultat iz dva susreta glasio 61:43.

Domaći rukometaši, odigrali su solidno prvo poluvrijeme. Vodili su u nekoliko navrataali na odmor gosti iz Grčke odlaze sa vodstvom 11:12.

Minimalnu prednost grčki rukometaši održavali su  prvih desetak minuta nastavka a onda ‘ubacuju u brzinu više’ i u 46. minuti odlaze na 15:19.

Da gosti nisu slučajno pobijedili u prvom susretu s velikom razlikom  pokazali su i u ovom susretu, gdje su u zadnjih osam minuta zabili osam golova, a Sloboda samo jedan.

Podsjetimo, novi trener Pero Milošević debitovao je porazom i predstoji mu dosta posla da Slobodu vrati na pobjednički kolosijek.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Buljina 7, Bečić 5, Čičkušić 4, Suhonjić 2, Barjaktarović 1 gol.

U redovima Olympiacosa efikasniji od ostalih bili su Weber 10, Papavasilis 4, Građan 3 gola itd.