Subota, 20. Aprila 2024.

Rukometaši Slobode pobjedom debitovali na otvaranju nove sezone

Nakon što je susret 1. kola s Gračanicom odgođen, danas su u okviru 2. kola Premijer lige BiH pobijedili ekipu Bosna Ekoenergija iz Visokog rezultatom 35:29 (16:11).

Rukometaši Slobode krenuli su agilno i u 16. minuti poveli su 10:3. Potom su gosti uspjeli da iskontrolišu igru, smanje broj pogrešaka i uzvratili su snažnije, ali osim 16:11 na poluvremenu nisu mogli više.

Sedam golova prednosti Tuzlaci su napravili i u 35. minuti, a u 42. minuti gosti su smanjili prednost domaćina na svega tri gola – 21:18. Ipak posljednjih 10 minuta publika je mogla vidjeti prepoznatljivu igru Slobode, mnogo kontri i na kraju semafor je pokazivao ubjedljivu pobjedu ekipe trenera Siniše Markote.

Sigurna pobjeda je ujedno i nagovještaj dobrih igara i u nastavku prvenstva.

Alen Ovčina je postigao 9 golova, Čičkušić je postigao 6, Suhonjić 5, Mehinagić 4, Dragičević 3. Najefikasniji u redovima gostiju: Skopljak 9, Jamaković 6, te po 4 gola Halilbegović, Vražalić i Čabaravdić.