Rukometaši Sloboda Solane napuštaju Premijer ligu BiH

Rukometaši Konjuha iz Živinica ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH.

Večeras su u tuzlanskom Mejdanu savladali Sloboda Solanu rezultatom 30:29 (13:14). Susret je obilovao uzbuđenjima. Domaći sastav imao je u 51. minuti tri gola prednosti, ali su dopustili gostima najprije da u 54. minuti izjednače (26:26), a onda u finišu susreta da postignu dva gola s dva igrača manje.

Deset sekundi prije kraja susreta Sloboda Solana je imala napad za izjednačenje, ali je Harun Šulić nesmotreno loptu poklonio gostima.

Nakon novog poraza sve manje popularnih Solara više ne postoje ni teoretske šanse da rukometaši Sloboda Solane sačuvaju premijerligaški status.

U redovima Solara istakao se vratar Danijel Sabljić. Nedim Čamdžić je postigao 7 golova, a Harun Hamzabegović 5.

U ekipi Konjuha najviše golova postigli su Mihret Husić 8, Elvis Brkić 6, te Nermin Smajić 5 golova. (Fena)