Poraz u Poreču: Katar u finišu bolji od Zmajeva, sutra provjera protiv Hrvatske

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcija Katara u prijateljskom meču odigranom u Poreču. Konačan rezultat glasio je 30:27 u korist Katara.

Bio je ovo prvi poraz u trećem meču našeg tima na pripremama za Euro – prethodno su savladane selekcija Saudijske Arabije i kombinovani tim Premijer lige BiH. Svakako da je ovaj meč više poslužio da se ekipa uigra, a prvo poluvrijeme bilo je jako dobro, čak i nastavak do 43. minute, kada je krenuo pad u igri.

Odlično je naš tim otvorio meč. Izabranici Bilala Šumana tokom prvog poluvremena držali su vodstvo. Do kraja poluvremena Katar se pokušavao vratiti u meč, ali je naša reprezentacija uspjela da sačuva prednost i na odmor ode sa dva gola prednosti (15:13).

U drugom poluvremenu Katar igra znatno bolje, naručito u poslijednjih 10-tak minuta kada u 55. minuti odlaze na plus četiri razlike.

Do kraja meča igralo se gol za gol, a na kraju završilo 30:27.

Sutra naš tim igra drugi prijateljski meč u Poreču, a protivnik je domaća selekcija Hrvatske. (Tuzlanski.ba)