Počelo Evropsko prvenstvo: Island napravio veliko iznenađenje i savladao Švedsku

Večeras je u Hrvatskoj počelo Evropsko rukometno prvenstvo, a Island je u prvom kolu grupe A slavio protiv Švedske sa 26:24.

Prva utakmica je donijela veliko iznenađenje, jer je Švedska bila veliki favorit. Island je na poluvrijeme otišao sa 15:8, nošen sjajnom igrom u napadu i  Gustavssonom na golu, koji je u prvom poluvremenu sakupio čak 11 odbrana.

U drugom poluvremenu Švedska sa deset golova zaostatka stiže na -3 i utakmicu uvodi u egal. Golovima Gunarsson i Palmarssona u 57. i 58. minuti Island je poveo sa 26:21 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Najefikasniji u pobjedi Islanda bio je Gudmundsson sa sedam golova, dok su Sigurdsson i Gunarsson dodali po pet. U redovima Švedske Jim Golttfridsson posztigao je šest golova.