Nova pobjeda rukometaša Slobode

Rukometaši Slobode danas su kao domaćini u Mejdanu odigrali utakmicu 19. kola Prve lige FBiH, protiv ekipe ŠR Čelik Junior.

Nakon prvog poluvremena Sloboda je imala prednost od devet golova razlike, a rezultat je glasio 17:8. U odličnom ritmu rukometaši Slobode nastavili su igrati i tokom drugog poluvremena pa su tako na kraju izabranici Mirze Bulića zabilježili novu pobjedu konačnim rezultatom 36:21 i napravili još jedan korak ka povratku u Premijer ligu BiH.

Golove za Slobodu postizali su Davor Kadić (8), Enes Skopljak (6), Arnad Hamzić (5), Emir Suhonjić i Semir Memić po četiri, Darko Ilić (3), Amer Denjo (2), dok su po jedan pogodak postigli Kerim Torlaković, Bakir Hajdarević, Mirza Jusufović i Aleksandar Vujnić.

Na meču se sa čak 25 zabilježenih odbrana posebno istakao i odlični golman domaće ekipe Sidik Omerović.

Za tim ŠR Čelik Junior golove su postizali Edin Bajramović (8), Omer Suljić (6), Stjepan Baltić (5) i Demir Šabanović (2) pogotka.