Nastavljen odličan niz: Rukometaši Slobode slavili na teškom gostovanju u Trebinju

U debiju 14. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u Trebinju domaći Leotar poražen od tuzlanske Slobode rezultatom 25:26 (13:9).

Domaći su bili dominantni u prvom poluvremenu, a Tuzlaci mnogo bolji u drugom, što je ispostavit će se bilo dovoljno za novu pobjedu.

Dvije minuta prije kraja Sloboda je na krilima Alena Ovčine vodila 23:26, do kraja susreta Trebinjci su samo smanjili rezultat za konačnih 25:26.

Prvi igrač susreta svakako je reprezentativac Alen Ovčina koji je postigao 10 golova, Bajraktarović  je postigao 4, Suhnjić 3.

U ekipi Leotara Milojević je postigao 7, Smajlbegović 6, a Parežanin 5 golova.

Ovo je šesta utakmica rukometaša Slobode bez poraza otkako je trenersku pauzu preuzeo Siniša Markota, a peta pobjeda u nizu, od kojih treća u gostima.

Rukometaši Slobode su se tako probili na treću poziciju, iza Borca i Izviđača CO, a u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva dočekuje vodeći Borac m:el, koji je osigurao naslov jesenjeg prvaka Premijer lige BiH.