Kup BiH: Rukometaši Slobode u sjajnoj atmosferi pobijedili Gračanicu

U prvoj utakmici osmine finala rukometnog Kupa BiH, u Tuzli je večeras domaća Sloboda pobijedila favorizovanu ekipu Gračanice rezultatom 22:20 (12:10).

Junak utakmice je golman Sidik Omerović koji je u svom prvom nastupu za tuzlanski tim upisao 17 odbrana, od kojih i tri „sedmerca“, i najzaslužniji je za pobjedu federalnog prvoligaša iz Tuzle.

Cijela ekipa Slobode odigrala je utakmicu na visokom nivou. Gračanica je samo jednom vodila i to u prvom poluvremenu (7:8), dok su Tuzlaci počeli sa 5:2, da bi u 39. minuti došli do najveće prednosti od 22:18.

Gosti su nakon dvije pogreške domaćih ublažili poraz, a na kraju su obje ekipe ispraćene aplauzom oko 700 navijača u dvorani Mejdan.

U ekipi Slobode po 6 golova postigli su Davor Kadić i Enes Skopljak, dok su najefikasniji u redovima Gračanice bili Adnan Tufekčić sa 8 i Dušan Živanov sa 4 gola.

Uzvratni susret igra se 5. decembra u Gračanici.