Grci poraženi u Mejdanu: Rukometaši Slobode slavili u prvoj evropskoj utakmici

Rukometaši tuzlanske Slobode slavili su u susretu 1. kola EHF Evropskog kupa protiv ekipe Bianco Monte Drama 1986 iz Grčke rezultatom 29:23 (14:9).

Ovo je bio prvi nastup Slobode na međunanrodnoj sceni nakon 25 godina i prva pobjeda u Mejdanu, a ukupno druga u istoriji računajući na trijumf protiv Steaue iz Bukurešta, septembra 1996. gdoine u Ligi prvaka.

Pobjeda Slobode potpuno je zaslužena, ali ostaje dojam da je mogla biti i veća, ako se zna da su u 36. minuti imali +8 golova, te takođe i u 48. minuti.

U ekipi Slobode golove su postigli: Ovčina 8, Milkunić 5, Nikolić 4, Suhonjić i Bečić po 3, Bubić 2, dok su po gol postigli Đurović, Mojsilov, Đorđević i Jusić.

U ekipi Bianco Monte Drama 1986 najefikasniji su bili Toskas sa 7, te Papadopoulos sa 5 golova. (Foto: Blicko Junior)