Petak, 19. Aprila 2024.

Burić fantastičnom odbranom doveo Flensburg na korak do titule prvaka (VIDEO)

Rukometaši Flensburga su u 27. kolu Bundeslige pobijedili Rhein Neckar Lowen u gostima rezultatom 26:23 i tako napravili veliki korak ka trećoj tituli prvaka Njemačke u historiji.

Vodili su gosti 12:8 nakon prvih 30 minuta utakmice, domaći su se vraćali u meč, no Flensburg je kontrolisao rezultat, a onda u 59. minuti susreta i potpuno prelomio meč odbranom našeg golmana Benjamina Burića.

Lopta je došla do pivotmena domaćih Jannika Kohlbachera koji je šutirao, a Burić je odbranio i praktički donio svom timu pobjedu. Naš reprezentativni golman je na ovom meču skupio 13 uspješnih intervencija što je 37 posto upućenih udaraca prema njemu.

Flensburg sada ima 52 boda iz 27 odigranih utakmica, četiri više od drugoplasiranog Kiela, te ukoliko do kraja ne bude većih iznenađenja osvojiće novu titulu prvaka Njemačke. Lowen je s druge strane na četvrtom mjestu sa 42 boda, te je ovim porazom otpao iz trke za titulu. (Sport1.ba)