Srijeda, 24. Aprila 2024.

Banjalučani se revanširali Slobodi i slavili pobjedu u Mejdanu na otvaranju sezone

Večeras je u SKPC Mejdan u Tuzli odigrana utakmica 1. kola Premijer lige BiH za rukometaše gdje su snage odmjerile ekipe RK Sloboda i RK Borac m:tel.

Rezultat na prvom poluvremenu bio je 13:14 za goste, a nakon uzbudljivih 60 minuta derbija rezultat je glasio 22:26.

U ekipi Slobode najviše pogodaka postigli su Emir Suhonjić sedam, Alen Ovčina pet, te Edin Klis četiri pogodaka.

Najviše pogodaka u ekipi RK Borac m:tel postigli su Miloš Nježić šest, Saša Puljizović pet, dok je četiri pogotka postigao Nemanja Vučićević.

U narednom kolu rukometaši Slobode gostuju u Doboju gdje ih očekuje duel protiv RK Sloge.