Premiership: United slavio, Leicester nastavio sezonu snova(FOTO/VIDEO)

U okviru 12. kola engleskog Premiershipa Mancester United je golovima Lingarda i Mate savladao WBA. West Ham United trenera Slavena Bilića remizirao je u velikom okršaju sa Evertonom.

Za popularne Čekićare gol za vodstvo je postigao Lanzini u 30. minutu, a Lukaku je postavio konačnih 1-1 u 42. minuti.

Kante i Vardy su golovima za Leicester nastavili sjajan niz ove ekipe protiv Watforda, koja je sigurno najveće iznenađenje na Ostrvu. Tim Claudia Ranierija trenutno se nalazi na trećem mjestu sa 25 osvojenih bodova iz 12 odigranih mečeva.

Newcastle je golom Pereza slavio na gostovanju kod Bournemoutha. Istim rezultatom golom Tadića iz penala Southampton je slavio na stadionu Svjetlosti protiv Sunderlanda.

Norwich je golom Howsona u 70. minuti slavio na svom Carrow Roadu protiv Swansea.

U terminu od 18:30 Asmir Begović sa Chelseaom gostuje svom nekadašnjem klubu Stokeu na Britannia stadionu.