Petak, 29. Marta 2024.

Prekinut crni niz: Košarkaši Slobode savladali Student

U izjednačenoj i nervoznoj utakmici desetog kola Lige 12, OKK “Sloboda” je prekinula crni niz od četiri uzastopna poraza i pobijedila SKK “Student” rezultatom 77:73 (18:21, 22:17, 17:20, 20:15).

Utakmicu je obilježio veliki broj grešaka sa obje strane. Domaći igrači, pod imperativom pobjede, dosta su nervozno ušli u meč, što su gosti znalački iskoristili i držali kontrolu rezultata većim tokom prvog poluvremena. Tek pred kraj druge četvrtine, naši košarkaši dolaze do minimalne prednosti.

U istom ritmu tekao je i drugi dio meča, dosta nervoze na obje strane, a svojim nesportskim postupcima na terenu posebno se istakao najbolji košarkaš gostiju Sejfić. Ipak, na kraju meča, domaći košarkaši su imali više koncentracije i zasluženo slavili rezultatom 77:73. U domaćoj ekipi bolji od ostalih bili su Sekulović, Hasandić i Sinadinović, a u gostujućoj Sejfić i Rizvić.

Nadamo se da je ovo rezultatska prekretnica domaćih igrača i da će u nastavku prvenstva pružati puno bolje partije. (OKK Sloboda)