Srijeda, 24. Aprila 2024.

Pobjeda Rome u gostima nakon tri mjeseca: Pjaniću asistencija, Zukanović odličan (VIDEO)

U prvom susretu 23. kola italijanske Serije A, Roma je savladala u gostima Sassuolo rezultatom 2:0.

Roma je povela u 11. minuti kada je Salah postigao fenomenalan gol nakon asistencije Miralema Pjanića. Domaći su mogli izjednačiti u 88. minuti, ali Berrardi nije iskoristio jedanaesterac. Konačnih 0:2 postavio je El Shaarawy u 94. minuti meča.

Ervin Zukanović je odigrao svih 90 minuta za Romu, dok je Miralem Pjanić zamijenjen u 62. minuti. Naš treći reprezentativac Edin Džeko nije nastupio za Romu zbog lakše povrede. Roma je zabilježila gostujuću pobjedu nakon tri mjeseca i trenutno se nalazi na petoj poziciji sa 41 bodom, dok je Sassuolo sedmi sa 33 boda.