U Italiji se ovog vikenda igra 13. koli Serije A. Roma u ovom kolu gostuje protiv Bologne a utakmica se igra po izuzetno teškom vremenu. Oba reprezentativca BiH igraju od početka utakmice. Miralem Pjanić postigao je i izjednačujući gol za Romu sa bijele tačke a vodstvo Romi na isti način, iz penala donio je Edin Džeko.

Bologna je povela u 14. minuti golom Masine, a Pjanić je izjednačio na 1:1 iz penala u 52. minuti utakmice. Edin Džeko je imao nekoliko poluprilika ali obzirom da se utakmica igra u nemogućim uslovima realizacija je izostala. Ipak Džeko se uspio upisati u listu strijelaca golom iz penala u 71. minuti susreta.

Bivši igrač Destro u 87. minuti susreta iz trećeg penala na utakmici pogodio je za izjednačenje 2:2. (Tuzlanski.ba)