Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Zverev pobijedio Alcaraza za polufinale Roland Garrosa

Treći teniser svijeta Nijemac Alexander Zverev plasirao se u polufinale Roland Garrosa pobjedom protiv Španca Carlosa Alcaraza, šestog na ATP listi, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon tri sata i 18 minuta igre, Zverev je savladao svog protivnika sa 3:1 u setovima. Nijemac je prva dva seta dobio sa 6:4, da bi Alcaraz slavio u trećem također sa 6:4. Zverev je nakon mnogo neizvjesnosti četvrti set dobio sa 7:6 i plasirao se u polufinale.

Ovo je njemačkom teniseru drugo uzastopno polufinale Roland Garrosa. Španac je ovim mečom doživio prvi poraz nakon 14 uzastopnih pobjeda. Zverev će se u polufinalu suočiti sa pobjednikom teniskog klasika između Srbijanca Novaka Đokovića (1. ATP) i Španca Rafaela Nadala (5. ATP) koji se igra večeras.