Utorak, 16. Aprila 2024.

Uspješan nastup članova AK ‘Sloboda Tehnograd’ na Međunardnom atletskom mitingu u Grazu

Članovi atletskog kluba “Sloboda Tehnograd” Omar Džanić, Bakir Baković i Bakir Musić imali su još jedan uspješan nastup na Međunarodnom atletskom LTU mitingu u Grazu.

U trci na 200 m za mlađe juniore Bakir Musić je osvojio prvo mjesto sa rezultatom 22.64 što je njegov lični rekord, ali i najbolji rezultat u 2022. godini u Bosni i Hercegovini u kategoriji juniora i mlađih juniora, dok je u trci na 400 m u kategoriji seniora osvojio šesto mjesto istrčavši svoj lični rekord u vremenu od 51.76 s.

Omar Džanić i Bakir Baković su u finalu na 100 m u konkurenciji seniora istrčali svoje lične rekorde osvojivši peto i sedmo mjesto.

• Omar Džanić je 100 m trčao za 10.87 /vjetar 2,8/ dok je Bakir Baković istrčao 10.95 /vjetar2,8/.

U nastavku takmičarske sezone atletičare AK „Sloboda Tehnograd“ u svim kategorijama očekuju novi nastupi na međunarodnoj i domaćoj atletskoj sceni.

U godini jubileja, 75 godina uspješnog postojanja i rada, nastupom u Grazu nastavljen je niz sjajnih rezultata mladih atletičara AK “Sloboda Tehnograd – saopćeno je iz tog kluba.